A D9 Cottage egy viszonylag „budgetebb” turisztikai régióban, a Bakonyban kínál színvonalas szálláshelyet, a parasztházak és a stílus szerelmeseinek.
„Alapvetően nem vendégházat akartunk nyitni, ingatlanbefektetést kerestünk…”
A mi kis kunyhónk története 2017-ben kezdődött, amikor egy kis vidéki házikót kerestünk azzal a céllal, hogy saját kezű felújítás után haszonnal adjuk el. Ezt az ötletet egy angol romantikus regény adta, melynek vállalkozó szellemű főhőse angliai „cottage”-ok megvásárlásával, felújításával és továbbértékesítésével foglalkozott.
A férjemmel sorra jártuk a Balaton-felvidéki településeket, hirdetésekre mentünk ki, ingatlanosokat bíztunk meg a kereséssel, de nem találtunk olyan áron ingatlant, hogy a felújítás költségvetését is ki tudjuk termelni. Hitelt nem akartunk felvenni, mindenképpen saját megtakarításból akartuk fedezni a projektet.
Ahogy jártuk a vidéket, egyre nyilvánvalóbbá vált számunkra is, hogy amit keresünk, az nem egy egyszerű ház, hanem olyan, aminek van stílusa. Hiába a sok eladó kádárkocka, éreztük, hogy mind inkább a rusztikusabb vonal felé húz a szívünk, ezért parasztházakat kezdtük el nézegetni.
A ház-projekttel párhuzamosan elkezdtük szervezni az esküvőnket is, és a Bakony egyik erdei fogadójára esett a választásunk, Gézaházára. Már az első pillanatban tudtuk, hogy ez lesz a nekünk való hely, és a szervezéssel párhuzamosan – ha már úgyis itt járunk… – elkezdtünk Gézaháza környékén is felújítandó házakat nézegetni.
Így jutottunk el Csesznek településre, aminek rendezettsége, tisztasága, barátságos hangulata egyből megfogott minket. Éreztük, hogy itt jók az energiák és találtunk is egy nyaralóként hirdetett kis parasztházikót.
Az ingatlanbefektetés projekt közben a fejünkben is alakult kicsit, egyre inkább azt éreztük, hogy ha már felújítunk egy ilyen régi házat, akkor nem akarunk egyből túladni rajta. Szeretnénk egy vidéki bázist kialakítani, ahova mi is elvonulhatunk, ugyanakkor szeretnénk vele pénzt is termelni, hiszen ez mégiscsak egy befektetési projektként indult. Ezért döntöttünk úgy, hogy a házat egyrészt a magunk vidéki házaként fogjuk felújítani, másrészt vendégek számára is elérhetővé tesszük, de mindenképp egy szűkebb vendégkörben, nem ipari szinten.
A felújítás – egy százéves parasztház 3.0 verziója
A felújításnak hatalmas lelkesedéssel és egy 6 hónapos grand plan-nel vágtunk neki. Lendületből elkezdtük szervezni az embereket és 2018. december 28-tól kezdve minden egyes szabadnapot és hétvégét munkával töltöttünk (a hétköznapi főállásunk mellett). Persze ahogy az ember elkezd megkapargatni valamit, egyből kiderül, hogy mi van a felső réteg alatt, szóval ahogy haladtunk a mélyére, a házból gyakorlatilag csak a puszta terméskő falak maradtak, az aljzatot, a vakolatot, a tetőt mind cserélni kellett.
A belmagasságot növeltük, a kis sötét helyiségeket elbontottuk és új ablakokat is vágtunk ki. Megtartva a hármas parasztház falazatot egy világos, tágas hálószobát, egy nappali-konyhát, előszobát és fürdőszobát alakítottunk ki.
Stílusban igyekeztünk meglepő hatást teremteni: kívülről megmaradt a parasztház jelleg, boltívekkel, zsalugáterekkel, de a házban már a rusztikus stílust a modern, letisztultabb formákkal kombináltuk – talán jó példa erre, hogy a fatüzeléses kandalló mellett helyet kapnak a mobilról irányítható elektromos panelek is.
Kényelmes és komfortos belső tereket igyekeztünk létrehozni, a lehető leginkább világos és tágas hangulatot, annak ellenére, hogy a házikó belső tere elég kicsi. A hálószobából egyből egy teraszra lehet kilépni (itt korábban disznóól, kerti WC és sufni volt), ahol a vendégek a tágas kertre látnak rá.
Az eredeti féléves tervünkből egy éves terv lett 😊 de az őszi megfeszített tempónak hála 2019. Karácsonyát már a házikóban töltöttük (december 23-án tudtunk először WC-re menni a házban és aznap kötötték be a mosogatót és a kádat is!).
És jöhetnek a vendégek…
2020-ban jött a pandémia, ami igazából egy kis előnyt adott nekünk, az év első felében be tudtuk fejezni a kerti munkákat – a teraszt, a fa kerítést, a külső tereprendezési munkákat. Az első vendég fogadására 2020. augusztusában került sor és hatalmas erőt adott nekünk az, hogy egy tündérien kedves pár jött hozzánk, akik szuperlatívuszokban beszéltek a házról és a felújítás eredményéről.
Már korábban eldöntöttük, hogy csak az AIRBNB platformján fogadunk vendégeket és ez nagyon bejött: meg tudtuk szűrni a vendégeket a platformon és csak olyanokat fogadtunk, akikről jó vélemények voltak, más szállásadóktól.
Már az első perctől tudtuk, hogy mindenképpen a minőségi szolgáltatásra megyünk rá, és inkább az árakat emeljük, de nem adjuk le azt a vendégfogadás élményt, amire mi is vágynánk, ha megszállnánk valahol. Így természetes volt, hogy nem spórolunk a matrac vagy ágynemű minőségén és folyamatosan fejlesztjük a házikót: szuperjó kávégépet vettünk, borral, élő virággal, kézműves szappan és fürdősó bekészítéssel, nyáron gyümölcskosárral várjuk a vendégeket és a kertet, teraszt is igyekszünk egyre „menőbbé” alakítani.
Ez a mi történetünk! A felújítás hatalmas erőfeszítés volt, melyről napokon keresztül tudnánk mesélni – de nem bánjuk egy percét sem, mert sikerült egy értékes, szép házat megmenteni, kényelmessé, otthonossá alakítani, amiben mind mi, mind a vendégeink nagy örömüket lelik!
Johanna & Peti, a D9 Cottage házigazdái válaszoltak a kérdéseinkre, melyet ezúton is köszönünk! Csodás parasztházikó stílusos belső enteriőrrel – ez garantált siker lesz a vendégek körében is.
Kíváncsi vagy, milyen stílusos szálláshelyek vannak Magyarországon? Olvasd el a legújabb vendégházak történetét és jelentkezz Te is a hello@stylebnb.hu címen, ha szeretnéd Velünk megosztani a sztoridat!