Imádjuk a stílusokat, a berendezéseket megálmodni, a falszíneken gondolkodni, egy jó tapétát választani egy-egy kiemelt felületre, hangulatot és életérzést teremteni a térben. Azonban kétségtelen, hogy a tervezés legizgalmasabb része egy teljes térrendezési koncepció kialakítása, amikor egy ingatlan teljes átalakulása a feladat.
Mit gondolunk végig a berendezési alaprajz megtervezésekor?
A berendezési alaprajz a tervezés legkreatívabb része, mert kialakításakor egyszerre kell megfelelni a megrendelő igényeinek, a jövőbeni használó igényeinek, a helyiségenkénti ergonómiai szabályoknak, a funkciók ideális elrendezésének. Egy jó alaprajz a lehető legkreatívabban használja a teret, minden szükséges funkciónak elegendő területet biztosít és segít abban, hogy az ingatlan otthonná váljon.
Az alaprajz egyben összegzi a teljes koncepciót, hiszen megalkotásakor gyakorlatilag előre modelláljuk, hogyan fogják a használók élni a megálmodott teret. Segítségével elkerülhető a feleleges költekezés, hibázás, „nem fér be a bútor” vagy „nem lehet kinyitni az ajtót” és hasonló problémák.
Néhány példa berendezési alaprajzainkból: